سوالات متداول

۱. طب سوزنی در چه مواردی کاربرد دارد؟

طب سوزنی یک روش درمانی کامل بوده و در گذشته برای درمان اکثر بیماری‌ها از آن استفاده می‌شده است. سازمان جهانی بهداشت ( WHO) لیستی از بیماری‌هایی که بوسیله‌ی طب سوزنی قابل درمان هستند را منتشر کرده است. شما می‌توانید این لیست را در اینجا می‌توانید مشاهده نمایید.

۲. آیا انجام طب سوزنی دردناک است؟

به طور کلی درد ناشی از سوزن، بسیار اندک و جزیی است. میزان درد در نواحی مختلف بدن، متفاوت است اما حتی در شدید‌ترین مقدار هم کاملا قابل تحمل و غیرقابل مقایسه با درد آمپول است. بیمار در صورت تمایل می‌تواند از بی‌حسی موضعی استفاده کند و به این ترتیب نگرانی‌ای از بابت تحمل درد نخواهد داشت.

۳. عوارض انجام جانبی طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی در صورتی که توسط پزشک متخصص در این امر انجام گیرد، هیچ‌گونه عارضه‌ای برای شما به همراه نخواهد داشت.

۴. آیا موارد بهداشتی به درستی رعایت می‌شوند؟

بخشی از بدن که قرار است طب سوزنی بر روی آن انجام گیرد، ضدعفونی می‌شود. کلیه‌ی سوزن‌ها یکبار مصرف بوده و بیماران به راحتی می‌توانند مشاهده کنند که سوزن‌ها پس از اتمام کار دور ریخته می‌شوند.

۵. زمان مناسب برای شروع درمان با طب سوزنی چه وقتی است؟

بهترین زمان برای شروع درمان با طب سوزنی، بلافاصله پس از شروع مشکل یا بیماری است. هرچه زودتر درمان را آغاز کنید، پاسخ‌دهی بدن شما به درمان سریع‌تر و بهتر خواهد بود؛ درنتیجه تعداد جلسات مورد نیاز و البته هزینه‌ی درمان، کم‌تر خواهند بود. تاثیر مراجعه‌ی هر چه سریع‌تر، به خصوص در بیماری‌های سخت‌تر، بیش‌تر مشاهده می‌شود. برای مثال بیمار دچار مشکل دیسک کمر که در مدت زمان اندکی پس از بروز مشکل مراجعه کرده، در کم‌تر از ۱۰ جلسه درمان شده است؛ این درحالی است که مراجعه‌ی با تاخیر، نیاز به جلسات درمان را افزایش می‌دهد.

۶. تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان چقدر است؟

تعداد جلسات بسته به نوع بیماری، شدت آن و مدت زمانی که از بروز مشکل می‌گذرد بستگی دارد. مدت زمان معمول بین ۱۰ تا ۳۰ جلسه است اما بسته به شرایط بیمار ممکن است در مدت زمان بسیار کم‌تری نیز درمان صورت گیرد. برای اطلاع از رکورد درمان بیماری‌ها توسط دکتر همایونی به اینجا مراجعه کنید.

۷. آیا درمان نیاز به تکرار دارد؟

اغلب بیماری‌ها به صورت کامل درمان می‌شوند و نیازی به تکرار درمان برای آن‌ها نیست؛ برخی مشکلات و بیماری‌های دیگر نیاز به دوره‌ی نگه‌دارنده دارند و پزشک بسته به نوع و شدت مشکل، به بیمار اطلاع می‌دهد که در صورت نیاز، مراجعات بعدی به چه صورت انجام گیرد. برای مثال ممکن است نیاز باشد ماهی یک جلسه یا هر سه ماه به صورت یک دوره‌ی کوتاه و فشرده، طب سوزنی انجام گیرد.

تماس با کلینیک

آدرس: شیراز - قدوسی غربی - کوچه ۸ - مجتمع زادوس - طبقه ۲
صفحه‌ی اینستاگرام: acupuncture_clinic_dr_kh@
کانال تلگرام: tebsouzani@